Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Jak wyrazić ducha zespołu?


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Marzec 19, 2013 o 20:53:40:

Przywódca sadptacyjny

Przywództwo adaptacyjne jest potrzebne w obliczu nowych wyzwań, gdy zdobywamy nieznany teren i musimy improwizować. Kluczowa jest dobra diagnoza:

Odpowiedzi i pytania

Przywódca adaptacyjny nie jest „charyzmatycznym przywódcą”, który emanuje władzą. Autorytet opowiada historię własną.
Rolą przywódcy adaptacyjnego jest stworzenie warunków, by historie innych ludzi były słyszane w tym samym czasie. Przywódca adaptacyjny, jak dyrygent, stara się wyrazić ducha zespołu: słucha innych, stymuluje debaty, rozmowy, destyluje i przechwytuje wartości.

Zorganizowany konflikt

Można powiedzieć, że przywódca adaptacyjny zarządza konfliktem wartości i postaw w zespole. Poziom konfliktu nie może przytłoczyć kreatywności i wzajemnej nauki. Bo przecież nie uczymy się patrząc w lustro, tylko z osobami, które mają inny punkt widzenia.
„Charyzmatyczny przywódca” dba o bezpieczeństwo i tłumi konflikty w grupie, co nieuchronnie prowadzi do rezygnacji z nauki.

Problem zespołu

„Charyzmatyczny przywódca” ma wizję, bierze problem na siebie i daje odpowiedzi.
Przywódca adaptacyjny oddaje problem zespołowi. W pewnym sensie pozwala by wszystko samo się działo. Ludzie patrzą na siebie, gdy najzdolniejsi już prowadzą zespół. Stopniowo poszczególne osoby, na swój własny sposób, wpasowują się w całość, aż siły procesu zadziałają same.

Przywódca adaptacyjny

Co zatem robi przywódca adaptacyjny?

Przywódca adaptacyjny uważnie kontroluje proces zmiany, pomagając ludziom w rozwiązywaniu ich najistotniejszych problemów.

Przeczytaj również


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas