Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Trzy Królewskie Role


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Grudzien 14, 2012 o 15:21:17:

Trzy Królewskie Role

Jak Ludwik XIII, każdy CEO powinien mieć w pobliżu swoich muszkieterów. Są to: Handlowiec, Strateg i Lider. Handlowiec, Strateg i Lider określają trzy główne obszary pracy adaptacyjnej w firmie: CCO, COO lub CSO, CHRO.

Handlowiec

Celem handlowca jest ekspansja firmy i budowanie relacji międzynarodowych. To rola z rozmachem. Handlowiec fruwa po świecie i spotyka ludzi. Zadaje pytania klientom, konkurentom ... Skrupulatnie notuje. Pozostawia po sobie uczucie zaufania. Handlowiec tworzy pododdziały repów, by zwiększyć rozmach i zasięg działania.

Strateg

Celem stratega jest zwycięstwo firmy. Na rynku zwyciężają ci co mają przewagę. Strateg analizuje dane z rynku, upraszcza i szuka konkurencyjnej przewagi. Sytuację rynkową rozgrywa w umyśle, niczym partię szachów. Strateg, współpracując z Liderem i Handlowcem, poszukuje perfekcyjnego sposobu zagospodarowania zasobów na rynku. Nadaje energii właściwy kierunek.

Lider

Liderzy pracują w całej firmie, również w obszarze Stratega i Handlowca. Im więcej w firmie liderów adaptacyjnych, tym jest łatwiej wprowadzić potrzebne zmiany. Zadaniem lidera jest wzbudzanie entuzjazmu u każdego pracownika i w zespole. Chodzi o uczucie „kocham to co robię i jeszcze mi za to płacą”. To łagodna rola. Wymaga widzenia problemu oczami własnymi i partnera. Lider dba by każdy dżul energii zgromadzonej w firmie zamienił się w pracę.

Jeden w trzech

Nie jest możliwe by jedna osoba skutecznie wykonywała powyższe role. Nie pomogą fakultety. Handlowiec, Strateg i Lider to nie są kompetencje z CV, tylko naturalne talenty u ludzi. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, myślisz o rozwoju, pomyśl, czy jak Ludwik XIII masz swoich muszkieterów.

Krzysztof Drupka


Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas