Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Wyzwanie adaptacyjne


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Styczen 11, 2013 o 18:36:15:


Wyzwanie adaptacyjne

Wejście firmy na globalny rynek to typowe wyzwanie adaptacyjne. Globalny lider jest przywódcą adaptacyjnym.

Marsz po twardym gruncie

Z problemem technicznym spotykamy się gdy do jego rozwiązania wykorzystujemy dostępną nam wiedzę.

Marsz przez mokradła

W wyzwaniu adaptacyjnym poruszamy się w świecie skomplikowanym, nieznanym, dynamicznym i zmiennym. Do wykonania kolejnego kroku dysponujemy jedynie fragmentaryczną wiedzą. Taka sytuacja nie daje pewności rezultatów. Pomimo trudności budujemy nową wiedzę i wchodzimy na kolejne poziomy świadomości.

Przywódca adaptacyjny

Kreatywny przywódca jest przywódcą adaptacyjnym. Mobilizuje ludzi i zespół do podejmowania wysiłku rozwiązania ich najistotniejszych problemów. Chodzi o wymuszenie rezygnacji z bezpiecznej, lecz nie wystarczającej równowagi, poprzez jej zakłócanie i znalezienie innej równowagi, adekwatnej do nowej sytuacji.
Kreatywne przywództwo wymaga wyjścia poza bezpieczne i znajome schematy oraz odkrycia nowych obszarów o większej złożoności. Wiąże się to z nabyciem nowej wiedzy i zachowań. Wyzwania adaptacyjne wymuszają zmiany w umysłach i sercach ludzi.

Polecam

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas