Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Równowaga i kreatywność


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Listopad 30, 2012 o 01:01:43:

Równowaga i kreatywność
Kosmos i przyrodę cechuje harmonia. Harmonia wewnętrzna jest źródłem zdrowia i radości.

Pasja potrzebuje płynnych korekt

Równowagi we własnym działaniu pilnuję wychodząc od celu. Co kilka miesięcy zadaję sobie pytanie w jakich proporcjach czasu ostatnio pracowałem i ustalam pożądaną korektę. Spojrzenie z „balkonu” na to co robię, ułatwia mi korygowanie priorytetów w odcinkach dwóch, trzech miesięcy. W ten sposób zmiany są płynne. Takiej okresowej korekty potrzebuję, ponieważ w pracy napędza mnie pasja, nie plan.

Kontrola czasu w Excelu

By móc prowadzić taką kontrolę opracowałem kalkulator w Excelu. W arkuszu, codziennie wpisuję czas tego co robiłem. Zajmuje mi to dwie minuty. Chodzę z przypiętym do paska pedometrem, a gdy uprawiam sport zakładam Garmina.
Arkusz pozwala mi określić proporcje różnych działań. Na przykład: marszu w lesie do tego po chodnikach, pracy przy Exporter.pl do tej w Umysl.pl, czy czas poświęcony projektom do dłubania w komputerze. Kiedyś dość dużo czasu zajmowały mi sprawy komputerowe i usilnie to korygowałem. Suma działań daje tygodniowy czas pracy.

Zrównoważony menedżer

Potrzebę równowagi podkreślił Stephen R. Covey w książce "7 nawyków skutecznego działania". Napisał on o czterech wartościach równowagi:

Kreatywność potrzebuje inspiracji i równowagi

Wpis zatytułowałem kreatywność i równowaga, ponieważ by być osobą kreatywną trzeba prowadzić inspirujące i zrównoważone życie. Harmonia w życiu daje nam wewnętrzny spokój, który oczyszcza przestrzeń umysłu i odsłania źródła kreatywności. Harmonijne życie dla każdego oznacza co innego, ale zawsze stanowi właściwą proporcję działań potrzebnych do realizacji celu.

Zobacz w Exporterze

Krzysztof Drupka


Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas