1 strona Forum Zarządzanie Eksport Linki Autorzy
www.exporter.pl 

	 ... dodaj do ulubionych.
Zobacz 
	 teraz !

Powrót

Autorzy

Misja Exportera
Usługi
Przewodnik
Copyright
Recenzje
BizBlog
Eksperci
Współpraca
Index firm


  Eksperci handlu zagranicznego  

->

  Witold T. Zalewski  


Witold Zalewski

Witold Zalewski - specjalizuje się w tematyce "Międzynarodowe Strategie Biznesowe", publikuje w prasie polskiej. Otrzymał wyróżnienia i nagrody za swoją działalność od Amerykańskiego Ministerstwa Energii i Gubernatora Stanu Wisconsin. W USA skończył zawodową służbę wojskową a potem studia MBA - kierunek zarządzanie i marketing. Przez wiele lat pracował w USA jako menedżer sprzedaży, marketingu i prezes dla wiodących firm takich jak: Memorex, D.H.Baldwin, Superior Die Set Corporation, Burroughs Computer/Unisys. Od 16 lat zajmuje się wprowadzaniem polskich firm na rynki zagraniczne, jak również wprowadzaniem amerykańskich firm na rynki Europy Centralnej. Od 12 uczy studentów amerykańskich w Alverno College, Milwaukee, Wi "Międzynarodowe Biznes Strategie", organizując dla nich staże i wykłady w Polsce.

W 1992 został zaprzysiężony jako konsultant ds. obsługi rynku globalnego eksportu przez Departament Rozwoju Ekonomicznego stanu Nowy Jork. W 2004 został akredytowany przez PHARE jako doradca w programie "Od Inowacji do Biznesu". Jest współzałożycielem Fundacji Rozwoju Polskiego Eksportu www.frpe.org.pl oraz polskiego oddziału SIFE www.sife.org.pl (Studenci dla Przedsiębiorczości)

Jest koneserem kuchni świata, który nie tylko wie, jak potrawy smakują, ale też wie w jaki sposób są przyrządzane. Oprócz gotowania uwielbia pisać o jedzeniu (Mięso, Detal Dziś, Handel, Dostawcy Dla Przemysłu Mięsnego, Trendy Food, Puls Biznesu, Rzeczypospolita) i doradzać innym w sprawach kulinarnych i marketingowych jako ekspert na Gastrona.pl, największym portalu w Polsce dla branży gastronomicznej i hotelarskiej.

Od stycznia 2003 do końca 2006 roku współpracował z firmą Oppen Expo Global, gdzie był doradcą zarządu ds. marketingu i rynku amerykańskiego.

Wiceprezes Fundacji Rozwoju Polskiego Eksportu.


Artykuły: » » »
Firma:   Ekspert rynku amerykańskiego
Stanowisko:  
Miasto:  
Adres:
Fax:  
Tel:    502 046-909
Www: http://www.frpe.org.pl
Email:

Top   •  Kontakt   •  1 strona   •   Powrót