Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
· Exporter.pl
· Misja Exportera
· Usługi
· Przewodnik
· Copyright
· Recenzje
· BizBlog
· Eksperci
· Index firm

20 Urodziny Exportera.pl
1999 - 2020

10 Urodziny Exportera 1999 - 2009

->   Recenzje


Tak zaczynaliśmy

Rozpoczynaliśmy od Vademecum Eksportera, które powstało w 1998 roku. W numerze Magazynu Internet, z października 1999 roku, ukazała się, wraz ze zdjęciem, następująca recenzja Vademecum Eksportera:"W dobie integracji z Unią Europejską bardzo istotnym problemem staje się rozwój polskiego eksportu. Autor witryny tworząc "Vademecum Eksportera" chciał się przyczynić do realizacji jednego z kluczowych zadań naszej gospodarki, a jednocześnie miał nadzieję, iż jego dzieło stanie się wartościowym poradnikiem dla wielu polskich menadżerów. Serwis zawiera informacje na temat strategii i zarządzania oraz korzyści i problemów związanych z eksportem. Uzupełnieniem całości jest bogata kolekcja odnośników."

Vademecum Eksportera

» » » http://www.mi.com.pl

Artykuły prasowe i wyróżnienia

W prasie ukazują się opinie oraz artykuły o portalu Exporter.pl. W 2005 roku Rzeczpospolita zamieściła obszerny tekst opisujący Exportera.pl, a Gazeta Wyborcza, krótką notatkę prezentującą serwis. Tekst z Gazety cytujemy niżej.

Gazeta.pl > Firma > Mój Biznes > Wokół MSP Czwartek, 29 grudnia 2005

  Strony WWW dla przedsiębiorcy

Exporter.pl - grudzień 2005 rok - zdjęcie pierwszej strony z końca 2005 roku.

" Serwis internetowy Exporter.pl - miejsce, jak sama nazwa wskazuje, stworzone z myślą o firmach, które handlują z partnerami z zagranicy, a także o tych, które się do tego dopiero przymierzają. Dlatego gros materiałów zgromadzonych na stronie dotyczy tych aspektów zarządzania firmą, które są związane z eksportem.

W części poświęconej małym i średnim przedsiębiorstwom (należy szukać pod hasłem "MŚP") są m.in. artykuły na temat tego, jak korzystać z programów i środków unijnych czy sporządzić biznesplan. Zamieszczono tam również informacje dotyczące różnych źródeł finansowania firmy oraz niektórych programów pomocowych polskiego rządu i UE.

Nie wolno przegapić jednego miejsca - pod hasłem "Linki" na głównej stronie serwisu jest bogata kolekcja odnośników - można tu znaleźć m.in. linki do baz firm z całego świata, stron zawierających informacje gospodarcze z różnych rynków, a także szeroki katalog stron z danymi statystycznymi. Na plus trzeba też zaliczyć to, że serwis jest dość prosty w nawigacji i obsłudze. "

Publikowaliśmy wiele artykułów w czasopismach biznesowych. Między innymi w Euro Info z grudnia 2005 roku ukazał się artykuł pod tytułem "Jak rozpocząć eksport". W Kalendarzu Przedsiębiorcy na 2007 rok, wydawanym przez Grupę Wydawniczą Infor S.A., zamieściliśmy obszerny Poradnik Eksportera.

->..Wyróżnienia

Eksporter.pl powstawał w początkowym okresie rozwoju Internetu w Polsce (koniec lat dziewięćdziesiątych). Był to czas fascynacji Internetem. Ukazujące się strony WWW często były opisywane i oceniane. W listopadzie 1999 roku Exporter.pl uzyskał dwa wyróżnienia:

Exportera.pl ogląda ponad 2.000 osób dziennie. Dziękujemy :-) Jest to dla nas największe wyróżnienie i rekompensata za włożoną pracę.


Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas