Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Energia odnawialna w firmie


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Grudzien 04, 2012 o 17:55:01:

Energia odnawialna w firmie

Łączenie JA z MY to łączenie energii pracownika z energią zespołu. Talenty są źródłem osobistej energii. Kompetencje i zadania są informacjami, które tę energię skutecznie uwalniają. Spójność talentów, kompetencji oraz zadań decyduje o rozwoju pracownika.

Nauka osiągnięć

Synchronizację kompetencji i zadań opanowaliśmy do perfekcji. Słaby dołów nie kopie, a bez studiów nie zostaje się architektem. Z czego zatem czerpią energię ludzie rutynowo wykonujący wyuczony zawód. Źródłem tej energii jest strach. Strach ma jednak wadę, że obrasta koleiną. Boimy się wychylić nosa lub sięgnąć wyobraźnią poza wyżłobienie. To pozbawia nas inspiracji i niszczy kreatywność. Jeżeli mamy względnie dobrą pensję, to z łatwością dorobimy filozofię, że to nam wystarcza i jesteśmy szczęśliwi. Prawdę mówiąc nie jest to filozofia nasza tylko strachu, który dominuje. I tak żyjemy bez błysku i blasku. I nie było by w tym nic złego, gdyby nie brak rozwoju. Rozwoju, nie kompetencji lecz talentów.

Sztuka spełnienia

Wszystko wskazuje na to, że w XXI wieku życie będzie wymagało od Europejczyków więcej wyobraźni. Prymat w rozwoju przejmują kraje Azji, Ameryki południowej, o zupełnie innych tradycjach i kulturze. Tradycje państw Azji są głębokie i bogate. Mieszkańcy Tybetu budowali swoją kulturę ustnym przekazem 17.000 lat, a Grenlandii ponad 30.000. Taki dorobek zasługuje na szacunek i uwagę. Siła tradycji daje radości ludziom.
Na co zatem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Na zsynchronizowanie kompetencji i zadań z talentami. Takie połączenie uwalnia pasję i twórczą energię. Lęk znika, pojawiają się pomysły w myśleniu i działaniu. Rutynę zastępuje radość.

Energia zespołu

By zespół mógł czerpać z kreatywności każdego, pracownicy muszą siebie dobrze poznać. Poznać nie role a talenty, czyli to co każdy może dać szczególnego od siebie. W ten sposób stajemy się dla siebie ważni. To umacnia zaufanie oraz zwiększa zasoby energii w zespole.

Polecam również:

Krzysztof Drupka


Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas