Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Budowanie relacji


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Grudzien 02, 2012 o 23:44:32:

Budowanie relacji

W tekście Zadania przywódcy przedstawiłem dwa sposoby mobilizacji zaangażowania i kreatywności pracowników.

Dobre relacje w zespole

Podstawą dobrych relacji jest wzajemny szacunek ludzi. Uważne wysłuchanie rozmówcy, bez przerywania i zaprzeczania, wyraża szacunek do partnera. Po wysłuchaniu należy pomyśleć, co oznacza to co usłyszałem. Taką postawą oznajmiamy partnerowi, że jest dla nas ważny. Można wprowadzić dodatkową zasadę, że nikt nie może wypowiedzieć się dwa razy dopóki pozostali nie zabrali głosu.
Istotne jest również okazywanie wdzięczności, wyrażanej słowem dziękuję.
Każda osoba powinna czuć się odpowiedzialna za siebie i zespół. Odpowiedzialność za zespół to dawanie od siebie tego co najlepsze. Rolą przywódcy jest w tym pomagać.
Innymi cennymi wartościami w grupie są: uczciwość, grzeczność i cierpliwość. Wartości te umożliwiają skuteczne współdziałanie i tworzą atmosferę wzajemnego zaufania. Zaufanie działa jak smar, zwiększając wydajność zespołu. Uważam, że wzajemne zaufanie jest kluczową wartością prowadzącą do sukcesu firmy w dobie cyberprzestrzeni.

Dobry zespół to koło, a nie piramida. Koło symbolizuje jedność, w której każda część jest tak samo ważna. Koło wyraża szacunek, piramida strach.

Zespół najlepiej budować zaczynając od jednej osoby. Następnie dobieramy drugą i kolejne.

Krzysztof Drupka


Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas