Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
· Artykuły
· Informacje
« Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Wybrana informacja - archiwum  

Powrót

: Unia EuropejskaPolityka
     Ogłoszono rozszerzenie Unii Europejskiej

Unia Europejska Na szczycie w Kopenhadze zawarto porozumienie z całą dziesiątką kandydatów w sprawie warunków poszerzenia Unii do 25 krajów. Premier Danii Anders Fogh Rasmussen ogłosił, że Unia Europejska przyjmie do swego grona nowe kraje. "Nowym członkom mówię: Gorąco witam. Urodziła się nasza nowa Europa" - powiedział Rasmussen w gronie zebranych w Kopenhadze przywódców obecnych i przyszłych krajów członkowskich wspólnoty tuż przed pamiątkowym zdjęciem na zakończenie szczytu.

Premier Leszek Miller poinformował, że wszystkie postulaty, z którymi polska delegacja przyjechała do Kopenhagi, zostały przyjęte. Powiedział, że bezpośrednio do budżetu wpłynie 6 mld złotych w latach 2004-2006 czyli 1,5 mld euro. Dopłaty bezpośrednie (dla rolników) w całości w pierwszym roku wyniosą 55 proc., w drugim - 60 proc., a w trzecim - 65 proc. Polska uzyskała też zgodę na utrzymanie 7-procentowej stawki VAT w budownictwie mieszkaniowym oraz zwiększenie kwoty hurtowej sprzedaży mleka o 1,5 mln ton. Na ochronę granicy wschodniej, do przyznanych wcześniej 172 mln euro, uzyskaliśmy dodatkową kwotę w wysokości 100 mln euro. "Zrzucamy z siebie ostatecznie ciężar Jałty i powojennego podziału Europy" - powiedział Miller.


02-12-14

 Napisz do nas   •  1 strona