Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
· Artykuły
· Informacje
« Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Wybrana informacja - archiwum  

Powrót

:: FrancjaEksport
     2005 :: Dyplomy dla najlepszych eksporterów do Francji

Rosja W dniu 20 czerwca br. w salonach Ambasady RP w Paryżu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów w imieniu Jacka Piechoty, ministra gospodarki i Adama Rotfelda ministra spraw zagranicznych oraz pamiątkowych pucharów firmom polskim, które mają najlepsze wyniki w eksporcie na rynek francuski. Wręczenie nastąpiło w obecności Jana Tombińskiego, Ambasadora RP, Haliny Gołębickiej, dyrektora Departamentu Europejskich Spraw Gospodarczych MGiP, Janusza Pieńkowskiego, Pierwszego Radcy WEH oraz Philippe Baudry, dyrektora Generalnej Dyrekcji Skarbu i Polityki Ekonomicznej - przedstawiciela ministra ds. handlu zagranicznego RF. W uroczystości wzięło udział liczne grono przedstawicieli polskich i francuskich kół gospodarczych we Francji, a także mediów polskich i francuskich.

Wybór trzech najlepszych polskich firm w kategorii MŚP został dokonany przez Wydział Ekonomiczno-Handlowy Ambasady RP w Paryżu, w oparciu o dane wartości wyeksportowanych do Francji towarów z Departamentu Podatku Akcyzowego Ministerstwa Finansów RP. Wyróżnione zostały następujące firmy:

  1. STELMET z Jeleniowa (producent drewnianego wyposażenia do ogrodów),
  2. KROSS z Przasnysza (producent rowerów) oraz
  3. IMPEX ŁOŻYSKA z Warszawy (producent łożysk tocznych).

Założeniem organizacji imprezy (organizowanej po raz pierwszy we Francji) jest wyróżnienie polskich leaderów eksportu do Francji, zwrócenie uwagi środowisk francuskich na polską ofertę eksportową, jej konkurencyjność oraz zachęta dla polskich firm do intensyfikacji wysiłków w zdobywaniu nowych rynków. Jest również okazją do reklamy wyróżnionych firm oraz podziękowania za ich dokonania.

W następnych latach planujemy przyznawanie nagród dla najlepszych polskich firm w poszczególnych kategoriach: towary przemysłowe, rolno-spożywcze i usługi.05-06-30 WEH - Paryż

 


Napisz do nas   •  1 strona