Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
· Artykuły
· Informacje
« Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Wybrana informacja - archiwum  

Powrót

: MenadżmentGospodarka
     Słabe wykorzystanie nowoczesnych technologii

Polska zajmuje 72. miejsce wśród 100 krajów pod względem wykorzystania informatyki i telekomunikacji oraz warunków ich rozwoju - wynika z raportu Światowego Forum Ekonomicznego.
Polska pozostaje daleko w tyle nie tylko za powszechnie znanymi liderami nowoczesnych technologii, którymi są kraje azjatyckie, skandynawskie i Stany Zjednoczone. Przed nami są Węgry, Czechy, Słowacja i Rosja zajmująca w rankingu 62 miejsce.

Wśród krajów tej części Europy najlepiej wypadła Estonia z 25. miejscem. Na pierwszym miejscu jest Singapur, za nim Islandia, a trzecie miejsce zajmuje Finlandia, dalej jest Dania, USA, Szwecja, Hongkong, Japonia, Szwajcaria i Kanada.

Z zestawienia wynika, że w pierwszej dziesiątce połowę stanowią kraje europejskie. Autorzy raportu podkreślają właśnie osiągnięcia krajów skandynawskich, którym udało się wykorzystać nowe technologie do rozwoju swoich gospodarek. Polska spadła na niską pozycję, ponieważ rozwój tych technologii jest u nas wolniejszy niż w innych krajach.


05-04-11 Rynki Zagraniczne

 Napisz do nas   •  1 strona