Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
· Artykuły
· Informacje
« Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Wybrana informacja - archiwum  

Powrót

ŚwiatBranże
     OCDE :: Spojrzenie na edukację

Świat OCDE opracowało raport: Spojrzenie na edukację, który zwraca uwagę na brak nauczycieli w krajach wysoko rozwiniętych. W 15 krajach OCDE z 19, w których robiono badania, ilość uczniów wzrasta, starsi nauczyciele odchodzą na emeryturę, natomiast młodzi ludzie nie garną się do tego zawodu. Niezbyt wysokie wynagrodzenie nauczycieli stanowi jedna z przyczyn takiego stanu rzeczy. Jedynie we Włoszech, Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii i Czechach wzrost pensji nauczycielskich był większy od wzrostu PKB.

Nauka, technologia, informatyka, matematyka i języki obce to dziedziny gdzie brak nauczycieli jest najbardziej odczuwalny. 63% uczniów uczęszcza do szkół drugiego stopnia, w których brak znajomości i kompetencji nauczycieli uniemożliwia wprowadzenie nowoczesnych technik informatycznych.


W latach 90 panie wyprzedziły mężczyzn w poziomie wykształcenia. W większości krajów OCDE panie uzyskują szybciej od mężczyzn pierwszy dyplom wyższej uczelni.


03-09-23

 Napisz do nas   •  1 strona