Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
· Artykuły
· Informacje
« Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Wybrana informacja - archiwum  

Powrót

: Unia EuropejskaGospodarka
     Tony Blair: jestem zdeklarowanym zwolennikiem Europy

Unia Europejska

Prezentując w Parlamencie Europejskim priorytety Wielkiej Brytanii na rozpoczynające się 1 lipca jej półroczne przewodnictwo w UE, premier Tony Blair zapewnił, że jest zwolennikiem Europy.
Zaprzeczył, że chciał porażki niedawnego unijnego szczytu w Brukseli i zaapelował o modernizację UE, krytykując europejski model socjalny i wymieniając sukcesy swojego kraju w walce z bezrobociem i ubóstwem.

"Jestem zdeklarowanym zwolennikiem Europy. Wierzę w Europę jako projekt polityczny. Nigdy nie zaakceptuję Europy, która będzie tylko gospodarcza" - powiedział Blair, wywołując oklaski deputowanych.


Wystąpienie Tony Blaira było odpowiedzią na brytyjsko-francuski spór o tzw. rabat we wpłatach Wielkiej Brytanii do budżetu Unii Europejskiej i o dotacje dla rolników.

Ponieważ nie uchwalono unijnego planu budżetowego dla Unii na lata 2007-2013, Polska musi poczekać na potwierdzenie swoich oczekiwań, że będzie mogła liczyć na korzyści sięgające co najmniej 60 mld euro na czysto w ciągu 7 lat. Dałoby jej to pozycję największego beneficjenta unijnego budżetu.

Główne myśli w komentarzach do wystąpienia Tony Blaira:05-06-23

 


Napisz do nas   •  1 strona