Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
· Artykuły
· Informacje
« Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Wybrana informacja - archiwum  

Powrót

: EksportPromocja
     Polska :: Prezydent Indonezji w Warszawie

Indonezja Z dwudniowa wizytą w Polsce przebywała pani prezydent Indonezji Megawati Sukarnoputri. Pierwszego dnia wizyty Megawati Sukarnoputri rozmawiała z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Prezydenci Kwaśniewski i Megawati opowiedzieli się za zwiększeniem współpracy między obu krajami. W obecności prezydentów podpisano deklarację o powołaniu polsko-indonezyjskiej rady biznesu. W ostatnich latach obroty handlowe między obu krajami były niewielkie: w 1998 r. - 8 mln USD, a w 2001 r. - 6,5 mln USD.
Prezydent Kwaśniewski zwrócił uwagę, że istnieje duży deficyt w handlowej wymianie polsko-indonezyjskiej: w ubiegłym roku wyniósł on 208 mln USD, a za okres ostatnich 6 lat - miliard dolarów.
Zdaniem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, przystąpienie Polski do UE "powinno uatrakcyjnić nasz rynek" dla inwestycji m.in. krajów azjatyckich. Polski prezydent podkreślił, że integracja z UE nie koliduje z rozwijaniem stosunków z państwami azjatyckimi zrzeszonymi w ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej), w tym z Indonezją.

Bezpośrednią przyczyną wizyty pani prezydent w Polsce było sprawdzenie możliwości współpracy w zakresie przemysłu obronnego.
Pani prezydent dodała, że zaprezentowany sprzęt wojskowy "może być bardzo dobrze wykorzystany w Indonezji".


03-04-27

 Napisz do nas   •  1 strona