Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
· Artykuły
· Informacje
« Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Wybrana informacja - archiwum  

Powrót

:: WłochyZarządzanie
     Rzym :: Papież do biznesmenów

Włochy "Uczyńcie z waszych przedsiębiorstw prawdziwe wspólnoty ludzkie" - zaapelował Jan Paweł II do biznesmenów z Hiszpanii, którzy wraz z grupą Polaków i Włochów uczestniczyli w specjalnej audiencji papieskiej w Watykanie.

W swych rozważaniach nad działalnością biznesową papież odwołał się do nauki społecznej Kościoła, która wymaga od przedsiębiorców uznawania ich odpowiedzialności wobec społeczeństwa wynikającej z faktu, że na kapitale ciąży określona "hipoteka społeczna".

"Dobrze ukierunkowany rozwój ekonomiczny sprzyja pokojowemu współżyciu obywateli i pozwala im żyć zgodnie z wymogami ludzkiej godności" - powiedział papież, zwracając się m.in. do członków dyrekcji hiszpańskiego Banku Bilbao (BBVA).

Jan Paweł II podkreślił, że zadaniem ludzi biznesu powinno być "uczynienie z ich przedsiębiorstw prawdziwych wspólnot ludzkich, wspólnot osób, które, dążąc do zaspokojenia swych interesów ekonomicznych zgodnie z kryteriami sprawiedliwości i solidarności oraz odpowiedzialnej i konstruktywnej pracy, pozostają ponadto w służbie społeczeństwa".

Papież uważa, iż "dążenie do zysku jest dążeniem uprawnionym", ale "nie powinno być głównym, ani tym bardziej wyłącznym motywem działalności przedsiębiorcy".


03-04-27 http://euro.pap.com.pl

 Napisz do nas   •  1 strona