Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
« Artykuły
· Informacje
· Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Artykuły informacyjne z kraju i ze świata  

Powrót

: EksportFirmy - liderzy
     Liderzy Eksportu :: Ogólnopolski Ranking 2006

Polska
Liderzy eksportu

IV Ogólnopolski Ranking Liderzy Eksportu ma na celu promocję polskich firm prowadzących efektywnie działalność eksportową. W edycji 2006 roku do finału ogólnopolskiego zostało zakwalifikowanych 61 firm, które ubiegały się o tytuł Lidera Eksportu w 10 kategoriach.

Tegoroczna edycja rankingu odbywała się na dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Laureaci edycji regionalnych zostali zakwalifikowani do finału ogólnopolskiego, w którym Kapituła Ogólnopolska dokonała oceny działalności eksportowej zgłoszonych firm. Edycje regionalne odbyły się w regionach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim..

Rok 2005 miał ogromne znaczenie dla zwiększenia się aktywności eksportowej naszych firm związane z pogłębiającą się integracją polskiej gospodarki z pozostałymi krajami UE. W wyniku tego procesu polska oferta eksportowa jest coraz bardziej nowoczesna i konkurencyjna. Znaczenie eksportu ma bezpośredni wpływ na tempo rozwoju gospodarczego kraju, wzmacnia konkurencyjność polskiej gospodarki, a co równie istotne - przyczyni się do promocji i budowania pozytywnego wizerunku polskiej przedsiębiorczości na forum międzynarodowym.

Ranking pozwala wyłonić nowoczesne firmy z powodzeniem konkurujące na zagranicznych rynkach. Wyróżnienie tych firm stanowi dobrą okazję do promocji zarówno ich samych, jak i województw, w których prowadzą swoją działalność. Eksporterzy nominowani do udziału w Rankingu zaliczają się do grona firm przodujących w swych branżach, posiadających ugruntowaną pozycję na rynku i imponujący potencjał. To liderzy, którzy nadają tempo rozwoju, promując i wzmacniając polską gospodarkę.

Dnia 22 listopada 2006 w Pałacu Staszica w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Liderzy Eksportu". Uroczystość zgromadziła ponad 160 osób wśród których nie zabrakło przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki, Konfederacji Pracodawców Polskich, Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego, Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce, Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej oraz ponad 100 firm eksportowych z całej Polski. W roku 2006 statuetki Lidera Eksportu trafiły do następujących firm:


1.EFEKTYWNOŚĆ
ARSENAL Sp. z o.o. Białystok

2. ZYSKOWNOŚĆ
MARC KOLOR Sp. z o.o. Gdynia

3. DYNAMIKA SPRZEDAŻY
Firma Roleski Marek Roleski Spółka Jawna Zbylitowska Góra

4. INNOWACYJNOŚĆ
Fabryka Elektrofiltrów ELWO S.A. Pszczyna

5. CERTYFIKATY I WYRÓŻNIENIA
Kuźnia Jawor SA

6 WIELKOŚĆ ZAINWESTOWANEGO KAPITAŁU ZA GRANICĄ
Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków Sp. z o.o.

7. DEBIUT W EKSPORCIE
B&P Engineering Sp. z o.o. Przeworsk

8. EKSPANSJA
ERGOM Zakład Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o. Łódź

9. UDZIAL W EKSPORCIE
LEXXIT MEBEL PRODUCTION & TRADING SPÓŁKA Z O.O. Słocin

10. OSIĄGNIĘCIA
Ceramika Artystyczna Bolecławiec - Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego W Bolesławcu

Zgodnie z Regulaminem Rankingu w tym roku po raz drugi przyznana została statuetka BRYLANT EKSPORTU dla firmy, które po raz trzeci otrzymała statuetkę Ogólnopolskiego Rankingu Liderzy Eksportu.

BRYLANT EKSPORTU
Firma Roleski Marek Roleski Spółka Jawna Zbylitowska Góra

Na zakończenie gali odbyły się występy upamiętniające twórczość Czesława Niemena.

Twórczość Czesława Niemena

 Jak wziąć dział w rankingu?

Rozpoczęła się IV edycja Ogólnopolskiego Rankingu Liderzy Eksportu. Ranking organizowany jest pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Gospodarki. Ideą rankingu jest promocja oraz wymiana doświadczeń najlepszych polskich eksporterów. Chcemy by ranking wspierał dążenia firm do podnoszenia swojej konkurencyjności, jakości oferowanych produktów i usług, a przede wszystkim promował polskie firmy na zagranicznych rynkach. Rozstrzygnięcie Rankingu z udziałem wielu znamienitych zaproszonych gości odbędzie się 22 listopada w Warszawie. Wręczonych zostanie 10 statuetek Lidera Eksportu w następujących kategoriach: efektywność, zyskowność, dynamika sprzedaży, udział w eksporcie, innowacyjność, osiągnięcia, debiut, wielkość zainwestowanego kapitału za granicą, ekspansja, certyfikaty i wyróżnienia.

Do udziału w rankingu może zgłosić się każda firma prowadząca działalność eksportową, zarejestrowana na terenie RP. Wystarczy wejść na stronę www.liderzyeksportu.pl zapoznać się z regulaminem oraz pobrać i wypełnić ankietę zgłoszeniową. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września. Oceną nadesłanych ankiet zajmować się będzie Kapituła w której skład wejdą przedstawiciele min. Ministerstwa Gospodarki, IKCHZ, KPP, CCIFP, BPCC, UNIDO, Fundacji Rozwoju Polskiego Eksportu.

Celem rankingu jest stworzenie korzystnych warunków dla prowadzenia działalności eksportowej oraz promocja rodzimych firm na międzynarodowych rynkach. Od czterech lat laureatami rankingu są firmy eksportowe, które poprzez swoją działalność udowadniają, że polskie przedsiębiorstwa z powodzeniem mogą konkurować na zagranicznych rynkach. Każdego roku laureaci statuetek Liderzy Eksportu przyznawanych w 10 kategoriach to wizytówka polskiego eksportu.

Zapraszam na stronę www.liderzyeksportu.pl gdzie dostępne są regulamin i ankieta oraz szczegółowe informacje na temat zasad przystąpienia do rankingu. Szczegółowe informacje uzyskają Państwo pod nr tel. 52/ 321 35 29.

  ORGANIZATOR:  

Amadeus Art

Szczegółowe informacje na temat rankingu (regulamin, ankieta) www.liderzyeksportu.pl oraz pod nr tel. 52/ 321-35-29 e-mail: liderzyeksportu@cpa.pl
Powrót

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas