Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
« Artykuły
· Informacje
· Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Artykuły informacyjne z kraju i ze świata  

Powrót

: MenadżmentFirmy
     Partnerstwo Technologiczne :: dostęp do zasobów wiedzy

Spis Treści
Czym jest Partnerstwo Technologiczne
Zasada działania
Sposób finansowania
Do kogo skierowana oferta
Przykładowe projekty

Czym jest Partnerstwo Technologiczne

Jest to komercyjna organizacja, która zajmuje się wyszukiwaniem zasobów wiedzy technicznej (ekspertów, firm) dla rozwiązywania problemów, poszukiwania i oceny dostawców, tworzenia nowych idei. Kapitałem jest doświadczenie oraz światowa sieć ekspertów budowana przez tę organizację przez prawie dziesięć lat. Obecnie w jej skład wchodzi ok. 20 000 wysokiej klasy specjalistów i 5 000 instytucji oraz firm.

Historia
Idea Partnerstwa Technologicznego, org. nazwa: Technology Partnership (TP), powstała ponad siedem lat temu w Duńskim Instytucie Technologicznym (DTI). Jest to jedna z najstarszych i najlepiej znanych instytucji tego typu w Skandynawii o prawie 100 letniej tradycji. Na terenie samej Danii Technology Partnership obsługuje ponad 200 przedsiębiorstw zarówno małych, średnich jak i światowych korporacji. Powodzenie przedsięwzięcia w Danii zachęciło Danish Technological Institute do utworzenia lokalnych oddziałów TP w kilku krajach świata, m.in. w Polsce.

Zasada działania

Firma przemysłowa zgłasza problem do lokalnego oddziału Technology Partnership, konsultant aranżuje spotkanie podczas którego omawiane są szczegóły problemu jak również wymagania dotyczące rozwiązań (poz. 1, Rys. 1). Wynikiem spotkania jest opis projektu, który jako krótki, jednostronicowy dokument (poz. 2, Rys. 1) jest zatwierdzany przez firmę a następnie prezentowany ekspertom drogą elektroniczną. Eksperci zainteresowani projektem przesyłają do oddziału Technology Partnership krótki opis propozycji rozwiązania. Konsultant Technology Partnership przedstawia go zainteresowanej firmie przemysłowej (poz. 4, Rys. 1).Cały proces standardowo trwa do 15 dni roboczych. Firma ocenia rozwiązanie i kontaktuje się z wybranym oferentem. Po nawiązaniu wstępnego kontaktu firma i ekspert samodzielnie negocjują warunki dalszej współpracy.

Partnerstwo Technologiczne

Rys. 1 Schemat działania Partnerstwa Technologicznego (TP)

Sposób finansowania

W odróżnieniu od istniejących na rynku darmowych usług tworzonych głównie przez uczelnie i mających przeważnie zasięg lokalny usługi TP są płatne. Cena jest dostosowana do rynku polskiego i nie jest wysoka dzięki wsparciu finansowemu ze strony rządu duńskiego i Komitetu Badań Naukowych. Oparcie na komercyjnych zasadach jest gwarancją wysokiej jakości współpracy i zadowolenia klientów.

Do kogo skierowana oferta

Wielkość firm nie ma znaczenia - klientami są zarówno globalne koncerny jak i małe firmy rodzinne. Jeśli chodzi o typy realizowanych projektów można wyróżnić:

Przykładowe projekty

Bezbarwne zabezpieczenie drewna przed promieniowaniem słonecznym.
Klient: firma Gori (Dyrup)
Kategoria: poszukiwanie unikalnych rozwiązań
Dział marketingu firmy zidentyfikował zapotrzebowanie na bezbarwne zabezpieczenie drewna przed słońcem. Dział badawczorozwojowy nie posiadał doświadczeń w tym zakresie. Zlecono Technology Partnership poszukiwanie propozycji rozwiązań. W efekcie firma nawiązała współpracę z profesorem medycyny od 17 lat zajmującym się zapobieganiu rakowi skóry (ochroną przed UV),wspólnie opracowane rozwiązanie zostało wdrożone do produkcji i uzyskało ochronę patentową dając klientowi silną pozycję na rynku.

Poszukiwanie alternatywnych dostawców elementów gumowych.
Klient: firma DAFA A/S
Kategoria: Poszukiwanie i ocena dostawców
Firma zajmuje się m.in. produkcją profesjonalnych odkurzaczy. Miała problem z dostawcą elementów gumowych (cena i jakość). Zlecono TP wyszukanie alternatywnych dostawców z Azji i Europy środkowej. TP nawiązał kontakt z ok. 100 potencjalnymi dostawcami, dzięki ocenie regionalnych ekspertów TP zakwalifikowano 8 dostawców do przedstawienia klientowi. Rezultatem były oszczędności kosztów ok. 25-50 % w procesie produkcji, oraz oszczędności w samym procesie oceny dostawców - klient uniknął wielu kosztownych podróży i straty czasu.

Więcej informacji:
Technology Partnership Polska
www.technology-partnership.com
tpp@piap.pl
(22) 874 02 46 (56)
Powrót

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas