Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
« Artykuły
· Informacje
· Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Artykuły informacyjne z kraju i ze świata  

Powrót

: EksportFirmy - liderzy
     Mister i Junior Eksportu Produktów Żywnościowych :: 2004

Organizatorem XIII już edycji konkursu "Mister i Junior Eksportu Produktów Żywnościowych" jest Krajowa Izba Gospodarcza, przy współudziale Międzynarodowych Targów Poznańskich i redakcji Rynków Zagranicznych. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

Produkty zgłoszone do konkursu mogą, ale nie muszą, być eksponowane podczas trwania Międzynarodowych Targów Przemysłu Spożywczego POLAGRA FOOD 2004 w Poznaniu.

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w Poznaniu w czasie trwania Międzynarodowych Targów Przemysłu Spożywczego POLAGRA FOOD 2004.

Wypełnioną kartę zgłoszenia na każdy produkt (regulamin dopuszcza zgłoszenie do pięciu produktów) prosimy przesłać lub doręczyć do Komitetu Rolnictwa i Obrotu Rolnego KIG w terminie do 6 września 2004 roku wraz z wymaganymi dokumentami, materiałami promocyjno - reklamowymi o firmie, o produkcji i eksporcie produktów.

Termin dostarczenia wzorów produktów zgłaszanych do konkursu należy uzgodnić z Sekretarzem Komitetu Rolnictwa i Obrotu Rolnego p. Piotrem Banasiakiem, tel. 6309 646, fax. 6309 745 lub 872 4673, e-mail :banasiak@kig.pl

Wzory produktów zgłoszone do konkursu nie podlegają zwrotowi.

Zapraszamy także do zorganizowania mini stoiska promocyjno-reklamowego o firmie i produktach na czas trwania oceny produktów i obrad komisji konkursowej. W tej sprawie należy porozumieć się z Sekretarzem Komitetu p. Piotrem Banasiakiem.

W czwartek, 23 września podczas Międzynarodowych Targów Polagra Food 2004 w Poznaniu zostały wręczone tytuły Mistera i Juniora Eksportu Produktów Żywnościowych.

Tytuł Mistera Eksportu Produktów Żywnościowych 2004 otrzymał napój kawowy "Cappuccino" produkowany przez Spółkę z o.o. MOKATE z Żor.

Tytuł Juniora Eksportu Produktów Żywnościowych 2004 otrzymała szynka "Serano" firmy Sokołów S.A. z Sokołowa Podlaskiego.

W konkursie tym wyróżnianie są produkty żywnościowe odznaczające się szczególnymi walorami ekonomicznymi i jakościowymi oraz będących dobrym przykładem naszych osiągnięć eksportowych. Służy on promocji tych wyrobów oraz podkreśleniu roli eksportu w rozwoju gospodarki narodowej.

Organizatorem XIII już edycji konkursu "Mister i Junior Eksportu Produktów Żywnościowych" jest Krajowa Izba Gospodarcza wraz z Ministerstwem Gospodarki i Pracy, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i redakcją Rynków Zagranicznych.

Jury przyznało również następujące nagrody:

Wyróżnienie w kategorii Mister Eksportu Produktów Żywnościowych 2004

Nagrody specjalne:

Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciecha Olejniczaka w kategorii Mister Eksportu Produktów Żywnościowych 2004 za czosnek marynowany z ziołami dla Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "SMAK" Firma Rodzinna PYSZ Sp. z o. o. z Żor.

Nagrodę Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej w kategorii "Mister Eksportu Produktów Żywnościowych 2003" za gulasz wołowy w zalewie dla Sokołowa S.A. z Sokołowa Podlaskiego.

Nagrodę Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej w kategorii "Mister Eksportu Produktów Żywnościowych 2004" za całokształt wyników eksportowych produktów - patisony konserwowe, ogórki konserwowe, ogórki kiszone pasteryzowane, cukinia konserwowa, wegetariańskie zupy warzywne dla "POLAN" Polsko-Francuskiej Spółki z o. o. Joint Venture z Żabna.

Nagrodę Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej w kategorii "Junior Eksportu Produktów Żywnościowych 2003" za jabłka prażone "Szarlotka" dla "POLAN" Polsko-Francuskiej Spółki z o. o. Joint Venture z Żabna.
Powrót

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas