Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Czy Polacy są innowacyjni?


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Styczen 10, 2013 o 23:56:25:

Polacy są narodem kreatywnym

Uważam, że Polacy są narodem innowacyjnym. W innowacyjności struktury organizacyjne odgrywają kluczową rolę. Tam gdzie te struktury zostały stworzone i nasycone aparaturą, Polacy zdają egzamin na piątkę. Tam gdzie struktur nie ma, apele o większą innowacyjność nic nie dadzą.

Fizyka jądrowa

W fizyce jądrowej istnieje zorganizowana wymiana wiedzy, doświadczeń pomiędzy uczelniami i instytutami naukowymi z całego świata. Wymiana wiedzy i pomysłów odbywa się na poziomie: stypendiów zagranicznych, publikacji w czasopismach naukowych, referatów na międzynarodowych konferencjach, wspólnych projektów, prac magisterskich, doktorskich i habilitacyjnych. Bazując na wyliczeniach SJR w Fizyce i Astronomii Polska zajmuje 13 pozycję na świecie, zaraz za Kanadą (12) i przed Szwajcarią (14). Bardzo wysoka pozycja.

Polskie placówki, inspirowane dynamiką takiej wymiany wiedzy, dobrze przygotowują swoich młodych naukowców do współpracy międzynarodowej. Praca polskich naukowców jest zauważana i doceniana. We wrześniu 2012 roku na Przewodniczącą Rady Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN wybrano prof. Agnieszkę Zalewską z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Pani profesor jest pierwszym badaczem z Europy Środkowo -Wschodniej, a zarazem pierwszą kobietą na tym stanowisku. Wyzwaniem na najbliższe dwa lata będzie przygotowanie Wielkiego Zderzacza Hadronów do pracy na dwukrotnie wyższych energiach. W CERN - ie pracuje ponad 8.000 naukowców w tym około dwustu Polaków, z czego większość na stypendiach. CERN jest ośrodkiem fizyki cząstek i największym laboratorium naukowym na świecie. To CERN wynalazł strony WWW.

Przeczytaj Exporter.pl

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas