Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Re: Eksport do Wloch.


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Lipiec 30, 2016 o 15:17:31:

W odpowiedzi na Eksport do Wloch., ktory wyslal/a Liliana dnia: Lipiec 24, 2016 o 18:35:06:

Witam serdecznie,

Nie znam rynku łososia. Pierwsze co pomyślałem to dlaczego sprowadzać łososia przez Polskę. Można go przecież kupić we Włoszech, lub bezpośrednio w Norwegii. Odpowiedź na to pytanie zna znajoma.

Owszem do Polski sprzedaje się mnóstwo towarów z Chin, n.p. przez Niemcy. Ale wynika to z niemieckich struktur handlowych i ich zaradności. Wysokie koszty pracy w Niemczech, wymusiły wysoką efektywność handlu.

Nie sądzę by sprzedaż łososia była efektywniejsza przez Polskę, a to zadecyduje o powodzeniu handlu w dłuższym terminie. Taką kalkulację efektywności trzeba wykonać na początku.

Ilości są spore i rzeczywiści początek będzie najtrudniejszy.

Krzysztof Drupka: Witam serdecznie.

: Panie Krzysztofie po krotce opisze swoja sytuacje. Od dluzszego czasu znajoma probuje naklonic mnie do zalozenia firmy w Polsce, ktora zajmowalaby sie sprzedaza lososia norweskiego do zaprzyjaznionych z nia restauracji sushi, ktore znajduja sie na terenie Wloch. Obecnie jest to 7 restauracji ktore tygodniowo zuzywaja okolo 20 ton lososia norweskiego. Z racji iz klient juz istnieje i nie trzeba go szukac, zaczelam sie nad tym powaznie zastanawiac. Problem tkwi w tym, iz ja ukonczylam ZZL i niestety nie mam zadnego doswiadczenia w handlu zagranicznym. Nie wiem o ktorej strony to ugryz. Czy w Pana ocenie owy biznes jest warty zachodu? determinacji mi nie brakuje, tylko jako to mowia, najtrudniej jest zaczac, badz znalezc punkt, od ktorego mozna wystartowac.

: Dziekuje i pozdrawiam.


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas