Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj


Usługi
« Forum
· Promocja
· Uczelnie
· Absolwenci
· Forum online
· Informacje
· Aktualności
· Ogłoszenia
· Formularz

  Blog  
Powrót
Eksport
     Sprzęt gimnastyczny - źródło pozytywnego myślenia

Z Internetem kupisz lepiej

Internet bardzo pomaga w zakupach. W każdym kraju znajdują się strony gdzie fachowcy opisują produkty, jednocześnie je oceniając względem konkurencji. Takie strony obejmują również branżę maszyn gimnastycznych.

Weener

Na amerykańskiej stronie Home Gyms Review króluje polski Titan http://www.home-gym-review.com/home-gyms-review.htm Ściślej mówiąc uniwersalna maszyna do ćwiczeń gimnastycznych wyprodukowana przez polską firmę SZULTKA Sport & Fitness Equipment - http://www.szultka.com

Analizę Tytana zaczyna tytuł: "Best Home Gym Equipment We Have Ever Reviewed", a kończy podsumowanie: "They are the best. It is by far superior in design, innovation and versatility than any other home gyms I have ever reviewed."

Eksport to wspaniała przygoda

Poniżej przytoczę napisany do mnie list:

Witam.

Po dlugim czasie kontaktuje sie znowu z Panem. Czesto zagladam na forum i czytam wypowiedzi - pytania i odpowiedzi. Ich tresc wskazuje na jakim etapie jest nasz eksport. W malym wycinku mozna zobaczyc co próbujemy sprzedac lub kupic za granica. W tym wszystkim widze za malo optymizmu co do naszych szans ekportowych. Ludzie zatrzymuja sie na barierach biurokratycznych a nie zdaja sobie sprawy, ze tak naprawde na swiecie mozna sprzedac kazdy produkt. Jest to tylko kwestia ceny. Oczywiscie im wyrób bardziej zaawansowany technologicznie, bardziej innowacyjny tym wieksza szansa na uzyskanie lepszej ceny i szybsze znalezienie klienta. Ta jak pisalem w mojej poprzedniej korespondecji moim oknem na swiat jest strona internetowa o adresie www.szultka.com. Dzieki tej stronie sprzedaje w chwili obecnej okolo 95% produkowanego sprzetu na rynki zagraniczne, glównie do USA, Kanady i do krajów starej UE.

Jezeli znajdzie Pan chwile czasu prosze przeczytc opinie na temat produkowanej przez nas maszyny CONAN ( na rynku USA pod nazwa TITAN ). Adres portalu zajmujacego sie ocena sprzetu dostepnego na rynku USA z ocena maszyny TITAN http://www.home-gym-review.com/home-gyms-review.htm. Internet to jest wspaniala rzecz, jezeli umiemy to dobrze wykorzystac. W niedlugim czasie powinienem uzyskac patent US na maszyne TITAN. To daje mi szanse na osiagniecie sukcesu na rynku USA. Te plony które obecnie zbieram to jest efekt pracy nad ta maszyna od 1999 roku. To jest kilka lat ciezkiej pracy i wiary, ze ten produkt ma szanse. Mam nadzieje, ze u Pana wszystko uklada sie dobrze.

Pozdrawiam,

Stanislaw Szultka

W liście dominuje pozytywne myślenie.

Teraz Polska

Cytując za TradeBiz.pl - 2005, przedstawiam obroty handlowe Polski sprzętem gimnastycznym.

Wartość eksportowanych z Polski produktów była trzykrotnie wyższa w porównaniu z wartością importu. Najwięcej sprzętu gimnastycznego sprowadzaliśmy z krajów rozwijających się, głównie z Chin i Tajwanu. Wartość importu z państw Unii Europejskiej była o mniej więcej dwie trzecie mniejsza w porównaniu z wartością importu z państw rozwijających się. Spośród krajów unijnych sprzęt gimnastyczny największej wartości zakupiliśmy w Niemczech, we Włoszech i w Szwecji, najmniej zaś w Grecji i Danii. Najwięcej eksportowaliśmy do państw unijnych: Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii.

Jeżeli chcesz kupić dobry sprzęt do gimnastyki nie zapomnij, że w ocenie Amerykanów najlepszy jest polski Titan, wyprodukowany w Brusach.


Wykorzystanie Internetu w eksporcie05-06-18

 

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas