s Exporter.pl :: Kreatywny przywódca :: Prostota i uporządkowanie
Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Prostota i uporządkowanie


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Listopad 14, 2013 o 10:41:13:

Prostota i upraszczanie

Pracownicy firm mówią: nie potrzebujemy teorii. Nam potrzebna jest wiedza praktyczna. Ale z drugiej strony jestem przekonany, że nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria. Uporządkujmy ten temat na przykładzie wiedzy z zakresu strategii.

Wiedza akademicka

Pracownicy uczelni analizują zagadnienia z rożnych stron. Czytają publikacje innych autorów, zbierają myśli. W rezultacie dobre książki ze strategii rozwoju firmy opisują różne koncepcje podejścia do zarządzania strategicznego firmą:

Powyższa wiedza jest wiedzą o strategii. Stanowi doskonałą inspirację dla rozwiązań praktycznych. Firmy na jej zgłębienie nie mają czasu.

Dobra teoria

"Dobrą teorią" określam wiedzę teoretyczną posiadającą walor praktyczny dla firm. Istotą tej wiedzy jest prostota i uporządkowanie. Proces upraszczania i porządkowania wiedzy wymaga wysiłku i dlatego jest rzadki. Prawdziwa prostota zbliża się do piękna. Tomasz z Akwinu powiedział, że Bóg jest nieskończenie prosty. Uważam, że prostota cechuje wiedzę dla studentów pochodzącą z najlepszych uczelni. Takie jest moje doświadczenie. Poszukujmy prostoty.

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas