Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Współpraca międzykulturowa


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Listopad 11, 2013 o 01:15:18:

Współpraca międzykulturowa

W rozwoju firmy na globalnym rynku współpraca międzykulturowa jest codziennością. Niebawem polskie firmy będą zmuszone zatrudniać utalentowanych pracowników z innych kontynentów. W krajach azjatyckich od najmłodszych lat przygotowuje się dzieci i młodzież do wybranych zawodów. Współpracowałem kiedyś z firmą, do której designerów rekrutowano z Filipin. Polskie uczelnie są poza czołówką światową. Ale wielu polskich naukowców reprezentuje najwyższy poziom. Kilka polskich uczelni ma bardzo konkurencyjny współczynnik jakości nauczania do ceny za studia. Studiuje na nich młodzież z całego świata. Słowem, nie mamy wyboru. Polska i polskie firmy, by się rozwijać, muszą wyjść na globalny rynek.

McGill University

McGill University Executive Institute w Montrealu uczy międzynarodowego zarządzania innowacyjnym sposobem. Kursy impm składają się z 5 dziesięciodniowych modułów, każdy prowadzony w innej części świata: Wielka Brytania, Kanada, Indie, Chiny i Brazylia. Głównym celem zajęć jest nauka nowoczesnego zarządzania oraz wymiana idei i pomysłów pomiędzy menedżerami z różnych kontynentów. Organizatorzy dobierają uczestników w ten sposób, by wymiana doświadczeń była owocna dla każdego. Koszt za wykłady, warsztaty oraz podręczniki wynosi 60.000 US$. Przeloty, hotele i wyżywienie płatne są dodatkowo.

Opis studiów na McGillu przytoczyłem by zwrócić uwagę jak dobrze przygotowywanych konkurentów mają polskie firmy na globalnym rynku. Kanada była i jest krajem otwartym na świat. Nauka zarządzania i eksportu, na uczelniach kanadyjskich, ewoluuje w harmonii z rozwojem globalnego rynku.

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas