Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Treść czasu


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Pazdziernik 06, 2013 o 20:48:24:

Zjawisko synchroniczności

Treść czasu

Gdy widzę wznoszącego się i znikającego w dali Airbus'a, myślę o potędze współczesnej nauki. Gdy upuszczę na ziemię porcelanowy dzbanek, rozbije się na kawałki. Oba te zjawiska łączą, oczywiste dla nas, prawa Newtona.
Dziś napiszę o innej części dzbana, kto wie czy nie ważniejszej. Chcę przedstawić jego pustą przestrzeń.

Zasada synchroniczności

Przenieśmy się na moment na dworzec kolejowy. Na dworcu pociągi odjeżdżają w rytmie czasu odmierzanego na zegarze w holu. Co łączy dworcowy zegar z odjeżdżającymi pociągami? Nie jest to newtonowskie prawo przyczyny i skutku, ponieważ gdy zegar przestanie chodzić pociągi odjeżdżają nadal. Mówimy tutaj o zasadzie synchroniczności.

Synchroniczność definiowana jest jako pojawienie się w równoległych liniach dwóch zjawisk, wydarzeń lub stanów psychicznych, mających wspólne znaczenie, które nie są ze sobą powiązane przyczynowo.

Zjawisko synchroniczności opisali w 1952 roku, w książce "Synchroniczność jako zasada pozaprzyczynowych koincydencji", dwaj Szwajcarzy: psycholog Carl Gustav Jung i badacz świata kwantowego Wolfgang Pauli.

Treść czasu

To czym wypełnimy dzban jest określone treścią jego czasu. Możemy wlać do niego wodę, wino, lub zostawić dzban pusty. Treść czasu decyduje o przeznaczeniu naczynia.

Wschód i Zachód

Dla Hindusa, zgodnie z tradycją, czas ma inną wartość niż dla Europejczyka, Amerykanina, czy mieszkańca Australii. W krajach Zachodu liczy się sukces. Planyjemy działania, cenimy punktualność. Można powiedzieć, że "zachodni" sukces symbolizuje pięknie wypalona waza. Dla mieszkańców Indii większe znaczenie od sukcesu ma szczęście osobiste. Radość, która płynie z serca w większym stopniu określa sposób w jaki Hindusi wypełniają pustą przestrzeń życia.

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *



Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas