Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Bezpieczeństwo relacji


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Wrzesien 10, 2013 o 17:14:25:

Bezpieczeństwo relacji

Tego roku na wiosnę, w Puszczy Kampinoskiej, było dużo wody. Idąc ścieżką, co chwila, widziałem zastygające w bezruchu żaby. Przyczyną tych reakcji był zwyczajny strach. Mózg żaby unieruchamiał ich ciało. Żaba instynktownie przygotowywała się do ataku lub ucieczki. Podobnie reakcje obserwujemy u ludzi.

Czas

Wyobraźmy sobie, że czekamy na partnera handlowego w jednym z krajów w Azji. Czas płynie. Partner nie przychodzi. Jesteśmy źli. Kultury Europejska i Amerykańska stawiają na sukces. By odnieś sukces trzeba wiedzieć jak korzystać z czasu. W wielu krajach na innych kontynentach, sukces nie jest tak istotny. Na przykład w Butanie PKB zastąpiono szczęściem ludzi. Narodowa statystyka mierzy poziom szczęście u obywateli. Gdy stawiamy na szczęście i radość, czas traci na znaczeniu.

Bezpieczeństwo

W relacjach handlowych liczy się poczucie bezpieczeństwa partnerów. Gdy do rozmów wkrada się stres i lęk, krew w mózgu kończy bieg na jego części gadziej i odpływa do rąk i nóg. W takiej sytuacji nie dość, że jesteśmy źli, to jeszcze nie potrafimy twórczo i z polotem myśleć. Dlatego ważne jest by sprzedaż i negocjacje przebiegały w spokojnej atmosferze.

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas