Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Sieci współwłasności


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Wrzesien 03, 2013 o 14:02:19:

Sieci współwłasności

16% polskich eksporterów myśli o wejściu na rynki Afrykańskie. O Chinach i Indiach myśli po 6%.
Rynki afrykańskie mają dwie niepodważalne zalety:

Ponadto, ze względu na bogactwa ziemi, witalność ludzi oraz demografię, do nich należy przyszłość. Afryka potrzebuje wiedzy, którą my już mamy. Zatem warto przejść do działania.

Ryzyko

Eksport do Afryki kojarzy się z ryzykiem. Odległe i nieznane zazwyczaj rodzi strach. Ale, czy stawianie na eksport unijny daje nam gwarancję sukcesu? Jaką mamy pewność, że recesja na rynkach rozwiniętych minie bezpowrotnie. Zatem musimy oswajać obawy, starając się świadomie zarządzać ryzykiem.

Współpraca

Nawiązywanie bezpośrednich relacji nie jest naszą najmocniejszą stroną. Nie potrafimy tworzyć struktur eksportowych. Zatem musimy się w tym doskonalić.

Sieci współwłasności

Do rynków afrykańskich i azjatyckich powinniśmy podchodzić jak do sieci współwłasności. Sztuka handlu na, często nieformalnych, rynkach sieciowych, polega na nawiązywaniu bliskich relacji z ludźmi. Tylko poprzez współpracę mamy możliwość poznania jak funkcjonują węzły w takich sieciach. A że jest to możliwe przekonujemy się popijając zimną Pepsi w spokojnej afrykańskiej, czy indyjskiej wiosce.

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas