Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Osobiste relacje w eksporcie - szacunek


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Sierpien 28, 2014 o 12:03:30:

Szacunek

Konfucjusz


"Gdyby nie uczucie szacunku, czym ludzie różniliby się od zwierząt."
                     Konfucjusz

Właściwe pytania

W rozmowach handlowych najważniejsze jest:

Na tej drodze pomagamy rozmówcy w osiągnięciu jego celów.
Ideałem jest gdy partner ma wrażenie, że Twoje pomysły wyszły od niego. Tak postępując okazujemy i zyskujemy szacunek partnera. Rozmowa staje się przyjemna dla obu stron.

Szacunek jest jak powietrze

Okazywanie szacunku jest podstawą zdobycia zaufania. Dlatego trudno jest prowadzić rozmowy handlowe bez zachowania wzajemnego szacunku.
Szacunek jest jak powietrze. Gdy go zabraknie rozmowa skupia się na obronie godności osób. Strony okopują się na swoich pozycjach i odchodzą od wspólnych celów.
Dlatego prowadząc z ludźmi rozmowy staram się uchwycić to co w nich najlepsze. Nie szczędzę komplementów i wyrazów uznania, w różnych aspektach życia rozmówcy: jego czas, stanowisko, pomysły, własność, rodzina, ... Gdy nie mam racji przyznaje to szybko i zdecydowanie, oczekując na właściwą postawę partnera.

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas