Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Co to są talenty?


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Listopad 21, 2012 o 22:57:24:

Wbrew zdrowemu rozsądkowi w niewielkim stopniu możemy się zmienić. Natomiast z powodzeniem możemy rozwijać własne talenty.

Talent to powtarzające się sekwencje myśli, uczuć lub zachowań, które mają praktyczne zastosowanie w życiu.

Nasza natura

Każdy z nas ma indywidualny filtr postrzegania i reagowania na otoczenie. Filtr porządkuje docierające do mózgu bodźce i układa je w indywidualnie postrzegane obrazy otoczenia. Te same bodźce, u różnych ludzi, wywołują inne obrazy i reakcje.
Mentalny filtr każdej osoby jest tak trwały jak odciski palców. Dlatego generuje wzorce zachowań, które się powtarzają i sprawia, że każdy człowiek jest na zawsze, w cudowny sposób, wyjątkowy. Ten filtr decyduje o naszym charakterze, naszej naturze, naszych wrodzonych talentach i wynikającej z nich wewnętrznej motywacji.

Kształtowanie charakteru

Część połączeń synaptycznych w mózgu od najmłodszych lat stale się rozszerza i umacnia, a inne mało uczęszczane niszczeją. U nastolatka zanika połowa połączeń, które miał w wieku 3 lat. Kształtowanie sieci tych połączeń przez naturę to kształtowanie charakteru. Po 10 roku życia tylko w ograniczonym zakresie możemy zmienić swój charakter opisany talentami. Dlatego nie warto ludzi zmieniać. Lepiej pomagać, by jeszcze bardziej byli sobą.

Krzysztof Drupka


Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas