Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj


Usługi
« Forum
· Promocja
· Uczelnie
· Absolwenci
· Forum online
· Informacje
· Aktualności
· Ogłoszenia
· Formularz

  Blog  
Powrót
Innowacyjność
     Jedenaste - nie ściągaj!

Polska

Rektor SGH ogłosił konkurs "Jedenaste - nie ściągaj!" Niestety konkurs jest wyłącznie dla studentów i pracowników Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pomimo tej dyskryminacji przedstawię swój pomysł i z ciekawością będę obserwował, czy zwycięzca mnie przebije.

Pomysł, który opiszę nie jest owocem mojej wyobraźni. Zaczerpnąłem go z jednej z najnowocześniejszych i najlepszych uczelni w Kanadzie, do jakich należy montrealska HEC, przedstawiona na zdjęciu.

HEC w Montrealu
Uczelnia

Podstawowy warunek

Kanadyjczycy w ogóle nie ściągają, a jednak walka ze ściągającymi jest bardzo stanowcza. Chodzi o prestiż uczelni, który tworzą kwalifikacje jej absolwentów. Na uczelnię, która nie uczy, mądrzy, czytaj zamożni, studenci nie pójdą, a konkurencja na globalnym rynku nie śpi.

Zatem, podstawowym warunkiem by studenci nie ściągali jest profesjonalne dostarczanie praktycznej wiedzy.

Egzamin

Warunkiem wejścia na salę egzaminacyjną jest pokazanie elektronicznej legitymacji ze zdjęciem, upoważniającej do egzaminu.

Każdy student pisząc egzamin ma położoną przed sobą elektroniczną kartę. Podczas egzaminu studenci są pilnowani przez sporą grupę emerytowanych nauczycieli rodzimej uczelni. Jest zawsze kilku albo kilkunastu pedagogów, poważnie traktujących swoje zadanie.

W trakcie egzaminu jeszcze raz jest sprawdzana legitymacja studenta i odrywany od zestawu pytań odcinek z imieniem nazwiskiem, numerem legitymacji i podpisem. Sprawdzane są tylko te prace, od których oderwano kupony.

Do toalety wychodzi tylko jedna osoba, w towarzystwie kontrolującego salę.

Zakończenie

Jestem pewny, że polski student zaraz zauważy luki w logistyce. Zgoda, są. Ale Kanadyjczycy nie ściągają.

Jeżeli pomysł wydaje się drogi, to śpieszę dodać, że dobry pieniądz w ręku obywatela to uśmiech na jego twarzy i koniunktura na rynku.05-10-07 Krzysztof Drupka

 

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas