Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj


Usługi
« Forum
· Promocja
· Uczelnie
· Absolwenci
· Forum online
· Informacje
· Aktualności
· Ogłoszenia
· Formularz

  Blog  
Powrót
Gospodarka
     Rozwój przedsiębiorczości

W otwartej, globalnej gospodarce stworzenie warunków do swobodnego rozwoju przedsiębiorczości należy do najważniejszych zadań państwa. Bez tego istnieją nikłe szanse na zmniejszenie bezrobocia i pomyślny rozwój gospodarczy w Polsce.

Potrzebna jest promocja przedsiębiorczości

Promocja ducha przedsiębiorczości jest nam bardzo potrzebna. Przede wszystkim potrzebujemy korzystnych warunków do łatwego rejestrowania i pomyślnego rozwijania własnych firm. Taki klimat przedsiębiorcy powinni wokół siebie czuć. To jest podstawa. Piszę o konieczności stworzenia warunków do łatwego rozwoju przedsiębiorczości, ponieważ na ośmiu startujących jednemu się udaje rozkręcić stabilną firmę. Zatem by społeczno-ekonomiczne rezultaty tych działań były widoczne wiele osób musi podejmować próbę. I dlatego niezbędna jest promocja przedsiębiorczości, w różnorodnych formach i na wielu poziomach.

Wiele portali ekonomicznych, w tym i Exporter.pl, dostarczają informacji ułatwiających prowadzenie firmy, ale w merytorycznych informacjach niewiele uskrzydla. A entuzjazm jest potrzebny, ponieważ przedsiębiorczość to eksperymentowanie, ryzyko, ciągłe pokonywanie przeszkód.

Ważna sprawa

O konieczności promocji rozwoju przedsiębiorczości napisałem ponieważ jest to bardzo ważny temat, a w ostatnich dniach jedna z organizacji międzynarodowych, w swoim raporcie, określiła Polskę krajem gdzie przepisy biurokratyczne blokują inicjatywę gospodarczą ludzi.

Poniżej podaję kilka wskazówek, które mogą ułatwić rozwiązanie tego problemu.



05-04-16 Krzysztof Drupka

 

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas