Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj


Usługi
« Forum
· Promocja
· Uczelnie
· Absolwenci
· Forum online
· Informacje
· Aktualności
· Ogłoszenia
· Formularz

  Blog  
Powrót
Unia Europejska
     Wejście Polski do Unii Europejskiej

Unia Europejska Słyszałem historyka, który uważa wejście Polski do Unii za wydarzenie na miarę Chrztu Polski w 966 roku. Na pewno wejście do Unii stwarza nam szansę rozwoju. Budżet wspólnoty na 2005 rok wynosi 109,5 miliarda euro, co stanowi 1,03% Dochodu Narodowego Brutto wspólnoty. Środki na pomoc regionom słabiej rozwiniętym wyniosą 35,4 miliarda euro, to jest o 14,8% więcej niż w 2004 roku. By te środki maksymalnie wykorzystać rząd powinien:

Sądzę, że są to najważniejsze zadania decydujące o przyszłości naszego kraju. Znacznie ważniejsze od wysokości stóp procentowych, poziomu VAT czy podatków, które w coraz mniejszym stopniu od nas zależą.

Istotą oczekiwanych reform powinno być zarządzanie krajem uwalniające, w pozytywnym kierunku, energię społeczną. Gdy wychodzę z domu, w którym obecnie często przebywam, prawie wszystko co widzę powstało w pierwszych kilkunastu latach po wojnie. Wtedy cele były jasne i ludzie widzieli efekty swojej pracy. Aktualne zarządzanie tym terenem jest takie, że w promieniu kilometra, nie ma ani jednej ławki, większość trawników jest łysa, a wymalowanie klatki schodowej, po 30 latach, jest zadaniem nie do wykonania. Ktoś powie normalka. Normalne to nie jest, gdyż są kraje gdzie co roku na wiosnę zmienia się w ławkach drewniane szczeble, a łysych trawników nikt na oczy nie widział. Wolne miejsca pracy, do wykonywania tych wiosennych robót, można znaleźć w Internecie. Powinniśmy podglądać naszych unijnych sąsiadów, jak roztropnie, w swoich krajach, wykorzystują ramy unijnego prawa. W ten sposób poznamy jego działanie w praktyce. Korzystne dla nas rozwiązania należy adoptować w Polsce. Takich rozwiązań jest bardzo dużo.

Góry mamy już za sobą, teraz musimy się uczyć marszu po równinie.04-05-04 Krzysztof Drupka

 

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas