Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Rynki
« Lista targów
« Unia Europejska
« Afryka
« Ameryka Pn
« Ameryka Pd
« Australia
« Azja
« Europa

  Rynki zagraniczne.  

Powrót

Afryka08-02-19
     2008 Spółka Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków w Afryce

Afryka

Firma Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków Sp. z o.o., należąca do Grupy Kapitałowej PGNiG, podpisała kontrakt z międzynarodowym koncernem Tullow Oil Plc. na wykonanie prac wiertniczych w Ugandzie.

Tullow Oil Plc zakontraktował do prac polskie urządzenie wiertnicze, które odwierci otwory poszukiwawcze w rejonie Jeziora Alberta (Block 2).
Do prac wiertniczych zostanie użyte krakowskie urządzenie IRI 750, które obecnie kończy prace w Mozambiku i stamtąd ma być przetransportowane do Ugandy.
Kontrakt został podpisany na 6 miesięcy z możliwością przedłużenia. Wiertnię obsługiwać będzie polski personel. Do prac pomocniczych PNIG Kraków zatrudni i przeszkoli miejscowych pracowników.

Firma Tullow Oil Plc jest jedną z największych i niezależnych spółek naftowych w Europie. Posiada 120 licencji na wiercenia, m.in. w Afryce, Europie, Południowej Azji i Ameryce Płd. Tullow Oil Plc jest notowana na londyńskiej i irlandzkiej giełdzie papierów wartościowych.

PNIG Kraków nie po raz pierwszy prowadzi wiercenia za ropą naftową i gazem ziemnym w Afryce. Oprócz Mozambiku, w którym kontynuuje prace wiertnicze dla firmy SASOL, pracował także w Ghanie dla firmy Fusion Oil & Gas. Poza Afryką firma prowadzi prace na Ukrainie, w Pakistanie, Kazachstanie oraz w Polsce. PNIG Kraków planuje dalsze umocnienie swojej pozycji na rynku afrykańskim, głównie w Angoli, Gabonie oraz Tanzanii.


PNiGK

Powrót

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas