Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
· Artykuły
· Informacje
« Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Wybrana informacja - archiwum  

Powrót

: Unia EuropejskaGospodarka
     Europa za Stanami Zjednoczonymi

Gospodarka Unii Europejskiej pozostaje średnio o 20 lat w tyle za gospodarką Stanów Zjednoczonych - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie europejskich przedsiębiorców. UE może być trudniej niż dotychczas przewidywano wypełnić cele zawarte w tzw. Strategii Lizbońskiej. Ten program miał uczynić z Unii w 2010 roku najbardziej konkurencyjną gospodarkę świata.

Autorzy przypominają, że analiza jest przygotowana na podstawie wskaźników gospodarczych i społecznych z 2003 r., a więc sprzed rozszerzenia Unii o kolejnych 10 państw, a ponieważ są to państwa biedniejsze więc po wzięciu pod uwagę ich gospodarek dystans UE - USA będzie jeszcze większy.


Dystans mierzony w latach pokazuje, że trzeba znacznie więcej czasu na dogonienie USA niż dzieli nas od roku 2010 i to przy założeniu, że wzrost w każdej ze zbadanych dziedzin gospodarki byłby w UE wyższy od wzrostu w USA o 0,5% rocznie. I tak:
05-04-11 Rynki Zagraniczne

 


Napisz do nas   •  1 strona