Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
· Artykuły
· Informacje
« Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Wybrana informacja - archiwum  

Powrót

AfrykaFinanse
     Nowe banknoty w RPA

Republika Południowej Afryki

Centralny Bank Południowo Afrykański  (Central Sul-Africano SARB) w ubiegłą środę tj. 2 lutego 2005 roku, przedstawił pierwsze banknoty zmodyfikowan i ulepszone posiadające nowe zabezpieczania do użytku publicznego, dzięki którym łatwo można wychwycić różnice pomiędzy oryginalnymi i fałszywymi biletami pieniężnymi.

Centralny Bank Południowo Afrykański między innymi oświadczył, że nie nastąpi żadne unieważnienie dotychczasowych banknotów, a jedynie uzupełnienie istniejących już w obiegu o nowe bilety pieniężne. Społeczeństwo RPA nie będzie zmuszone wymieniać dotychczasowych pieniędzy na nowo emitowane.


Ulepszone banknoty różnią się od dotychczasowych specjalnym widocznym "złotym" znakiem w postaci liniowego paska, podobnie jak i kolorem, który został zmieniony na banknotach o wartości 50, 100 oraz 200 Randów.

Sposób zmiany pieniędzy jest również podkreśleniem ważności demokracji panującej w RPA, a jej wyrazem, są oznakowania na banknotach Randów, z uwzględnieniem 11-tu języków występujących w tym kraju. Wiadomym jest że będą uwzględnione języki; angielski na części frontalnej bilonu i dwóch innych języków oficjalnych na stronie wewnętrznej każdego nominału, wyjaśnił Południowo-Afrykański Bank Rezerw.
05-02-10 Agnieszka Magaia - Mozambik

 


Napisz do nas   •  1 strona