Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
« Eksport
« Unia Europejska
« MŚP
« Artykuły
· Informacje
· Informacje archiwum
· Przewodnik po Unii
· Aktualności krajowe
· Top www
· Informacje branżowe

  Artykuły informacyjne z kraju i ze świata  

Powrót

: MenadżmentFirmy - liderzy
     Mikroprzedsiębiorca Roku 2005

Polska

Wręczono nagrody w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2005. Laureatami pierwszej polskiej edycji konkursu zostali Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk, twórcy firmy IVO-Software sp. z o.o. z Gdyni. Krajowa Izba Gospodarcza jest jedną z organizacji, która nominuje kandydatów do konkursu, jak również bierze udział w wyłanianiu laureatów. Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski jest członkiem Komitetu Honorowego konkursu.

IVO-Software sp. z o.o. produkuje oprogramowanie i osprzęt umożliwiający osobom niewidomym i niedowidzącym korzystanie z komputera. Dzięki syntezatorowi mowy "Ivona", który czyta tekst z ekranu komputera, osoby niewidome i niedowidzące mogą korzystać m.in. ze stron internetowych. Firma opracowała także, jako druga na świecie, syntezator przeznaczony dla telefonów komórkowych. Według specjalistów produkty zwycięskiej firmy dorównują, a nawet przewyższają rozwiązania oferowane na międzynarodowym rynku. Laureaci, którzy w nagrodę otrzymali 3 tys. USD, okazali się lepsi od 92 innych przedsiębiorstw zgłoszonych do konkursu przez instytucje mikropożyczkowe i zrzeszające mikroprzedsiębiorców.

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku 2005 organizowany jest przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga i Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Główną ideą konkursu jest promocja i wspomaganie mikroprzedsiębiorczości oraz zachęcanie społecznie odpowiedzialnych inwestorów do finansowania zarówno mikroprzedsiębiorstw, jak i instytucji mikrofinansujących. Założeniem konkursu jest nie tylko zachęcenie do zakładania małych firm, ale również prezentowanie i promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych. Według regulaminu konkursu mikroprzedsiębiorstwa to firmy zatrudniające do 5 osób, których roczny obrót lub roczna suma aktywów nie przekracza 200 tys. euro.
Powrót

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas